İçeriğe geç

HP MSM controller otomatık backup

HP’nin wireless controller ürünü olan MSM’nin backup’ını günlük otomatik olarak almak istiyoruz. Aşağıdaki işlemleri takip ederek bu ürünün veya benzer bir ürünün backup’ını alma işini otomatize edebiliriz.

1.Bir sunucuya filezilla server kurun (windows)

Edit > users kısmına gelerek sağdaki kutuda Add butonu ile yeni kullanıcı oluşturup şifresini belirleyin.

Örnek kullanıcı adı:msmconfig şifre:123123

2.MSM controllerın web arayüzüne girin

Maintenance > Scheduled operations kısmındaki bilgileri doldurun

MSM Controller HP

Operation kısmından ne göndermek istediğinizi, Day of week’den hangi sıklıkla backup almak istediğinizi, Time of day’dan ise hangi saatte bu işlemin yapılmasını istediğinizi belirleyin. URL kısmını aşağıdaki gibi doldurun:

ftp://filezillakullanıcıadı:filezillakullanıcısifresi@FilezillasunucusuIPsi/kaydedilmekistenendosyaadı.cfg

ör. ftp://msmconfig:[email protected]/msmconfig_1.cfg

4.Filezillayı açın

Edit > users > Shared folders > shared folders kutusundaki add butonuna tıklayarak MSM tarafından gönderilecek backup dosyasının nereye kaydedileceğini belirleyin.

Bu uyglumada c:/msmconfig olarak belirlenmiştir.

5.Eğer yüklü değilse sunucuya winrar yükleyin

Aşağıdaki scriptin yazılı olduğu bir bat dosyası oluşturun,

echo off

“C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe” a -r -M1 -MD4096 -ibck -Y -O+ -ac -ep1 -agYYYY-MM-DD_HH-MM-SS “C:\msmconfig\config_arsivleri\” “C:\msmconfig\msmconfig_1.cfg”

Exit

Bu bat dosyasını c:/msmconfig içerisine atın. Bat dosyası çalıştırıldığında C:\msmconfig\config_arsivleri\ klasörüne, C:\msmconfig\msmconfig_1.cfg dosyasını sıkıştırıp kopyalayacaktır.

6. Beşinci adımdaki işlemi hergün otomatik tekrarlattırmak için bir task oluşturun

Windows > Görev Zamanlayıcıyı açın, Görev zamanlayıcı kitaplığı sağ click > temel görev oluştur (create basic task) seçin. (http://7.enpedi.com/2012/08/gorev-zamanlayc-bir-gorev-olusturmak.html).Eğer günlük görev oluşturmayı bilmiyorsanız bu linkten yararlanabilirsiniz.

Günlük bir görev oluşturun, görevin çalışmasını istediğiniz saati belirleyin ve eylem olarak program başlatı seçin. Beşinci adımda oluşturduğumuz *.bat dosyasını çalıştırılacak program olarak seçin. Görevi kaydedin.

Yukarıdaki işlemler tamamlandığında, MSM wireless controller’ımızın backupı günlük olarak file zilla sunucusuna gönderilecek, oluşturulan görev zamanlayıcısı sayesinde ise her günün backup sıkıştırılıp saklanacak.

“HP MSM controller otomatık backup” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: Secure CRT Hızlı Login ve Tek Tuş ile Backup • Alperen Soyalp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir